Ordinace klinické psychologie svůj provoz aktuálně neomezuje. Náš obor je bezkontaktní, distanc je bezpečný a množství lidí v ambulanci minimální. Platí ale přísnější hygienická opatření, klienty, kteří se vrátili ze zahraničí, mají zdravotní potíže nebo jsou v kontaktu s takovými osobami, prosíme, aby svou návštěvu odložili a přeobjednali se. 

Doporučení pro veřejnost pro tyto dny naleznete zde: Pro veřejnost , pro zdravotníky zde: Pro zdravotníky.

Rozhovor A. Suchého pro časopis Týden o vlivu mobilních telefonů najdete zde. Článek o gender problematice naleznete tady.

Bojíte se létat? S přáteli jsme pro vás vyvinuli mobilní aplikaci Hlavně v klidu pro Android i Apple, která vám pomůže strachy a fobie překonat! http://cz.keepcalmapps.com/

CD Psychoterapeutické relaxační techniky

Na základě zájmu a poptávky klientů a zároveň nedostatečné nabídky na současném trhu jsme vytvořili profesionální CD, které obsahuje základní řízené relaxační techniky KBT (Kognitivně behaviorální terapie): Jacobsonovu progresivní svalovou relaxaci, Schulzův autogenní tréninkimaginaci (imaginace je přitom doplněna o prvky Gestalt terapie). Součástí CD je booklet s podrobnými instrukcemi pro snadné a účinné použití. Můžete si tak osvojit a rozvíjet terapeutické relaxační techniky sami, bez asistence psychoterapeuta. Postup je jednoduchý a srozumitelný, podle návodu v bookletu si navíc můžete vytvořit své vlastní autosugesce a zařadit je do relaxačních postupů. 

Princip technik je následující: Relaxace neřeší ani neodstraňuje příčiny vašich potíží, ale může blahodárně působit na symptomy (příznaky), jakými jsou např. úzkost nebo napětí. Při řízené imaginaci se můžete dále zaměřit na jednotlivé oblasti vašeho života, které považujete za problematické, např. sebevědomí, trému, závislost na nikotinu atd. atp. Relaxaci ale můžete používat třeba jen k prohloubení odpočinku, jako prevenci proti podléhání stresu nebo jako mentálně-hygienické cvičení. 

Při stresu vyšle mozek signál do zbytku těla (do tzv. periferie), aby se připravilo na nadcházející nebezpečí. Svaly se napnou, cévy se stáhnou, frekvence dechu se změní a tep se zrychlí. Jste připraveni na útok nebo na útěk. Vědomě tento proces nemůžete nijak ovlivnit. Pomocí tréninku to ale dokážete: Svalová relaxace a nácvik tíhy způsobí, že svaly se uvolní. Představa a sugesce tepla zase způsobí, že se cévy roztáhnou. Tělo potom pro změnu vyšle z periferie signál do mozku, že žádné nebezpečí nehrozí (protože kdyby hrozilo, nemohly by svaly být uvolněné a cévy roztažené). Spolu se zklidněním dechu a srdečního rytmu se tak dostanete do uvolněného stavu, pomocí kterého budete moci lépe čelit stresu. Platí přitom, že je úplně jedno, jestli je stres reálný, nebo si jej vytváříte sami! Tělo reaguje stejně, když hoří dům, nebo když jste přesvědčeni, že se stane hrozná katastrofa, pokud nedodržíte termín, neuděláte zkoušku nebo se zakoktáte před ostatními.

CD vzniklo v profesionálním nahrávacím studiu (GO studio Pavla Glogara) s původní autorskou hudbou skladatele Darka Krále (mj. Národní divadlo Praha), text namluvil herec Městského divadla Brno a držitel Thálie Petr Štěpán. 

Cena jednoho CD je 190,- Kč, při odběru více než 10 kusů je poskytována sleva 5%. Při zasílání poštou je k ceně připočteno poštovné, cena poštovného závisí na velikosti odesílaného balíčku! 

 

 

Pozor! Psychoterapeutické relaxační techniky levněji také jako mobilní aplikace ke stažení z Google play! Booklet k aplikaci zašleme na požádání ve formátu pdf.